AMAÇ: BELDE HALKININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK, GÜVENLİKLİ VE KALİTELİ HİZMET ALMALARINI SAĞLAMAK. REFAH VE MUTLULUĞA ULAŞMALARI ÖNÜNDE Kİ ENGELLERİ KALDIRMAK.

Orduevleri, Öğretmen evleri, Hakim evleri, Polis evleri gibi belirli meslek gruplarının sosyal yaşamı paylaştıkları mekanlar vardır.

İMEGE EVLERİ PROJESİ; İşçi, Memur, Emekli ve Gençlik ile toplumda dezavantajlı gruplara ait güvenli, ekonomik ve hoşça zaman geçirebilecekleri, her semtte faaliyet gösterebilecek şekilde düşünülmüştür. BELTUR kafeler gibi kısmen bu açığı kapatan mekanlar olsa da farklı bir yapıya ihtiyaç vardır.

İhtiyaç sahipleri ve üniversite öğrencilerinin, belediyeler ve/ veya muhtarlıklardan alacakları kartlarıyla, ücretsiz olarak askıda yemek, çay- kahve, kuaför, pastane ürünleri, terzi, berber, kuru temizleme/ çamaşır yıkama vb. ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayacağı.

İşçi, memur ve emeklilerinin ise ailece ve dostlarıyla birlikte ekonomik tarifelerle bu hizmetlere ulaşabileceği (konaklama hariç) mekanlardan söz ediyorum.

Bir işletmeciye ihale edilecek bu mekanlar, belediye, valilik ve devlete ait binaların kiralanmasıyla hayata geçirilebilir.

Kütüphane, gazete okuma odası, resim ve el sanatları daimi/ geçici sergi salonları, cep toplantı odaları olacaktır.

Semtin esnafları bu mekanlarda kira, elektrik, su vb. yükümlülükleri olmadan faaliyet gösterebilirler.

Orduevleri ve/ veya polis evleri baz alınarak fiyat tarifesi hazırlanacaktır.

Yardım amaçlı yapılacak bağışlar, işletmecinin keseceği fatura ve/ veya fiş karşılığında tahsil edilerek, elektronik panoda hangi hizmetler için askıda hizmet verileceği ilan edilecektir. Böylece yardım edenler de yaptıkları bağış karşılığı aldıkları fatura veya fişleri gider olarak gösterebilme imkanı bulacaklar.

İşletmeci tüm dekorasyonu sağlayacak, elektrik, su, doğalgaz ve işçi ödemelerini yapacaktır. Kira bedeli her yıl belediye meclisi tarafından asgari seviyede belirlenecektir.

ASKIDA hizmet alanlar, talep edildiğinde işletmeci tarafından aylık/ haftalık olarak raporlanmak zorundadır.

Bilgi paylaşınca güzel
X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın