Nisan 1999’da GÜNEY EGE GAZETESİNDE yayınlanmıştır.

Bu sütunlardan hep elimizden geldiğince “GEÇİM” ile ilgili ekonomik konulardan söz ettik. Etmeye de devam edeceğiz.

Ancak şimdi “SEÇİM” zamanı. Önümüzdeki 5 yıl boyunca bizleri idare edecek ve TÜRKİYE’yi 2000’li yıllara taşıyacak yöneticilerimizi seçeceğiz.

Aslında “SEÇİM”, “GEÇİM” ile çok yakından ilgilidir. 18 Nisan seçimleri Ortaca için de çok önemli. Bildiğim kadarıyla Muğla’nın en genç ilçelerinden olmasına karşın, gösterdiği performansla bugün sanayi ve ticarette büyük mesafeler almış olan ilçemizin hala hak ettiği değeri görmediğinden yakınan biz ORTACA’lılar için büyük fırsat doğmuştur. Umarım her zaman yapılan küçük hesaplar ve kısır particilik çekişmelerine kurban edilmez.

Sözüm yerel seçimler için değil. Bildiğiniz gibi yerel yönetimler halkla bütünleşip anlayabildiği takdirde; dünyayı tanıyan vizyon sahibi ve benzer belediyelerde yapılan olumlu işlerden kendisine vazife çıkartarak, uygulama beceri ve yeteneğine sahip kültürlü, eğitimli, genç, becerikli, kendini iş ve meslek yaşamında kanıtlamış dürüst ve mütevazi insanlarla daha güzeldir. Mevcut adayların içinde bu tanıma sahip pırıl, pırıl sosyal demokrat, insanını seven ve böyle bir yükün altında ezilmeden çalışabilecek, arkasına tüm ülkede esen rüzgarı almış değerli arkadaşımızı ve kadrosunu fark etmek hiç de zor değil.

Benim esas gelmek istediğim nokta sayın milletvekili adaylarımız. İkisi de tertemiz, dostluk ve insan sevgisi ile dopdolu, yardımsever, bölgelerine ve insanlarına gerçek anlamda hizmet etme heyecanı ile yürekleri çarpan, gururla Ankara’ya yolcu edebileceğimiz mümtaz kişiler.

Sayın Dr. Ali ARSLAN bey görünüyor ki sadece Ortaca’nın değil, tüm Muğla’nın göz bebeği ve halkın tercihlerinde ilk sıraya oturttuğu bir isim. Yani biz istemesek de!! Muğla’lı vatandaş onu Ankara’ya gönderecek. Ancak sayın Cengiz İLHAN beyin sıralamada ki yeri nedeniyle ciddi desteğe ihtiyacı var. Yanlış anlamayın kendisi için değil bizim, hepimiz için.

Yani bu seçimlerde bizim partimiz, Sn. Ali ARSLAN ve Sn. Cengiz İLHAN partileri olmalı. İşte o zaman “SEÇİM”, “GEÇİM” olur ve Ortaca hak ettiği değerini bulur. Hepimiz OSB, Serbest bölge, Yurizm, Ticaret, Yatırımlar vb. beklentilerimiz gerçek muhatabını bulmuş olur.

Bazı sohbetlerimizde Ortaca’ya gelen dönemin iktidar partisinin sayın bakanlarının verdiği “hastane” sözleri gibi balon olmaz. Ortaca’da temeller atılır, inşaatlar ve barajlar yapılır, ticaret gelişir, istihdam artar. Belki de bu değerli arkadaşlarımızın beyinlerinde bizlerin bile hayal edemeyeceği daha nice ufuklar açılır Ortaca ve halkına.

Ben Ortaca halkının “GEÇİM’e” giden yolda partiyi, martiyi bir kenara bırakıp, en doğru tercihi yaparak güç birliği oluşturacağına ve bu “SEÇİM’i” kazanacağına güveniyorum. Saygılarımla.

AHMET BAYBARS GÖĞEZ

Bilgi paylaşınca güzel
X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın